PROJELER

Kompozit Teknolojileri

Elyaf sarma makineleri çoğunlukla silindirik yapıların veya kapalı uç yapılarının üretimi için kullanılmaktadır. Süreç dönen bir eksende gergi altında elyafın sarılması prensibine dayanmaktadır.

Bu tür imalata uygun bir parçada boyutsal toleransı ve istenilen mukavemeti yakalamak,  yerli kaynaklar ile geliştirdiğimiz elyaf sarma makinesi ile mümkündür. Rotasyonel ve eksenel asimetri bulunan parçaların sarılması sırasında büyük çap değişimleri olan bölgelerde elyafın kayması engellenmektedir. Bunun yanı sıra sarılan ürünler yüksek kalitelidir.

Dört eksenli makinemiz, asimetri içeren parçaları uzun eksen ve dönel eksende kesintisiz sarabilen ve farklı kalınlıklar verebilen bir sisteme sahiptir.

Uzun şaft milleri, karkas sistemleri, roket gövdeleri, roket kovanları, ,uçan araçlarda rijitlik gerektiren bağlantı elemanları, tüfek kabzası, türbin paneli/direği gibi parçalar yüksek standartlarda üretilmektedir.

Farklı reçineler kullanılarak farklı elyaflarla üretilen parçalar, yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. Aşınma ve kopma mukavemeti oldukça yüksektir.

  • Hakkımızda

    ONATUS, yüksek teknolojiye dayalı mühendislik ve danışmanlık hizmetleri üreten, müşteri istek ve beklentileri doğrultusunda, deneyimli uzman personelini, teknolojik gelişmeler bağlamında sürekli güncelleyen, otomotiv ana sanayi, otomotiv yan sanayi, savunma, havacılık, deniz sistemleri, beyaz eşya, makina imalat, iş makinaları, inşaat sektörlerine yönelik yenilikçi çözümler üreten, % 30 devamlı büyüme başarısını yakalamış, konusunda uzman araştırma kurumları ve üniversiteler ile partnerlik anlaşmaları olan bir mühendislik ve danışmanlık şirketidir. Günümüzde rekabet artık son üründe değil son ürüne kadar olan süreçlerde de yaşanmaktadır. Kaynak & ısıl İşlem, malzeme seçimi, malzeme verilerinin yönetimi ve paylaşımı, malzeme mühendisliği eğitimi, gürültü ve titreşim, çarpışma ve dayanım gibi pek çok konuda hem danışmanlık hem mühendislik hizmeti vererek iş birliği içinde bulunduğumuz firmaların rekabet alanında güçlerini arttırmasını hedeflemekteyiz.

    Bu hedef doğrultusunda ONATUS teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, tecrübesi ile kazandığı bilgiyi teknoloji ile bağdaştırarak verdiği hizmeti en üst seviyede tutar.

  • Menü
  • Yazılım Gruplarımız
  • İletişim
©2017 - ONATUS ÖNGÖRÜ TEKNOLOJİLERİ. Tüm Hakları Saklıdır. İşte Kobi Hazır Web Sitesi