PROJELER

Mekanik Tasarım

Mekanik tasarım süreçlerimizde, CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) yazılımları kullanarak, imal edilecek parçanın, üretim koşulları göz önünde bulundurularak, 3 boyutlu modellerinin oluşturulması veya 2 boyutlu teknik resimlerinin hazırlanması işlemleri gerçekleştirilmektedir

Mekanik tasarım süreçlerinde, tasarlanan ürünün, montaj bağlantıları, kalıplama toleransları, kullanılacak olan malzemenin şekillendirilebilirlik özellikleri, toleranslar, sınır koşulları, kalite kontrol gereksinimleri bilgisayar ortamında oluşturulmaktadır. Mekanik tasarım sürecinde, konsept tasarım sürecinden farklı olarak, ürünün imalat ve kabul koşulları göz önünde bulundurularak, tasarlanan ürünün hızlı bir şekilde imalata hazır hale getirilmesi hedeflenmektedir. Günümüz imalat koşulları ve olası yaşanabilecek olan problemlerin oluşmadan engellenmesine yönelik olarak, konsept tasarım sürecinde görev alan endüstriyel tasarım ekibi ile eş güdüm içerisinde, mekanik tasarım süreçlerimizi yönetmekteyiz. Mekanik tasarım süreçlerimizde, güncel ve ileri teknoloji yazılım çözümleri ile müşterilerimize hizmet sunmaktayız.

  • Hakkımızda

    ONATUS, yüksek teknolojiye dayalı mühendislik ve danışmanlık hizmetleri üreten, müşteri istek ve beklentileri doğrultusunda, deneyimli uzman personelini, teknolojik gelişmeler bağlamında sürekli güncelleyen, otomotiv ana sanayi, otomotiv yan sanayi, savunma, havacılık, deniz sistemleri, beyaz eşya, makina imalat, iş makinaları, inşaat sektörlerine yönelik yenilikçi çözümler üreten, % 30 devamlı büyüme başarısını yakalamış, konusunda uzman araştırma kurumları ve üniversiteler ile partnerlik anlaşmaları olan bir mühendislik ve danışmanlık şirketidir. Günümüzde rekabet artık son üründe değil son ürüne kadar olan süreçlerde de yaşanmaktadır. Kaynak & ısıl İşlem, malzeme seçimi, malzeme verilerinin yönetimi ve paylaşımı, malzeme mühendisliği eğitimi, gürültü ve titreşim, çarpışma ve dayanım gibi pek çok konuda hem danışmanlık hem mühendislik hizmeti vererek iş birliği içinde bulunduğumuz firmaların rekabet alanında güçlerini arttırmasını hedeflemekteyiz.

    Bu hedef doğrultusunda ONATUS teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, tecrübesi ile kazandığı bilgiyi teknoloji ile bağdaştırarak verdiği hizmeti en üst seviyede tutar.

  • Menü
  • Yazılım Gruplarımız
  • İletişim
©2017 - ONATUS ÖNGÖRÜ TEKNOLOJİLERİ. Tüm Hakları Saklıdır. İşte Kobi Hazır Web Sitesi