PROJELER

Yüksek Sıcaklıkta Malzeme Özelliklerinin Karakterizasyonu

Metalik malzemelerin yüksek sıcaklık özelliklerinin karakterizasyonu; özellikle termal yüklerin yoğun olduğu, malzeme üretim, sıcak şekillendirme, döküm, kaynak, ısıl işlem gibi proseslerde mutlak bir tasarım ihtiyacı olarak ortaya çıkmaktadır.İmalat veya şekillendirme esnasında kullanılması planlanan termal yükler malzemelerde değişime sebep olmaktadır.Bu değişimleri tasarım aşamasında belirlemek ve bu değişimlere göre yönlendirme için araştırma merkezleri ve endüstriyel kurumlar,kullanılan çelik,alüminyum,magnezyum,dökme demir,nikel,kobalt,titanyum vb. malzeme ve alaşımların sıcaklık değişimine bağlı olarak termo-metalurjik ve mekanik özelliklerin hesaplamarında CALPHAD tabanlı malzeme karakterizasyon yazılım çözümlerini tercih etmektedir.
ONATUS olarak,Türkiye’de metalik malzemelerin yüksek sıcaklık özelliklerinin,CALPHAD tabanlı yazılım araçları ile karakterizasyonu konusunda tek yetkin mühendislik ofisidir.

 

 

  • Hakkımızda

    ONATUS, yüksek teknolojiye dayalı mühendislik ve danışmanlık hizmetleri üreten, müşteri istek ve beklentileri doğrultusunda, deneyimli uzman personelini, teknolojik gelişmeler bağlamında sürekli güncelleyen, otomotiv ana sanayi, otomotiv yan sanayi, savunma, havacılık, deniz sistemleri, beyaz eşya, makina imalat, iş makinaları, inşaat sektörlerine yönelik yenilikçi çözümler üreten, % 30 devamlı büyüme başarısını yakalamış, konusunda uzman araştırma kurumları ve üniversiteler ile partnerlik anlaşmaları olan bir mühendislik ve danışmanlık şirketidir. Günümüzde rekabet artık son üründe değil son ürüne kadar olan süreçlerde de yaşanmaktadır. Kaynak & ısıl İşlem, malzeme seçimi, malzeme verilerinin yönetimi ve paylaşımı, malzeme mühendisliği eğitimi, gürültü ve titreşim, çarpışma ve dayanım gibi pek çok konuda hem danışmanlık hem mühendislik hizmeti vererek iş birliği içinde bulunduğumuz firmaların rekabet alanında güçlerini arttırmasını hedeflemekteyiz.

    Bu hedef doğrultusunda ONATUS teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, tecrübesi ile kazandığı bilgiyi teknoloji ile bağdaştırarak verdiği hizmeti en üst seviyede tutar.

  • Menü
  • Yazılım Gruplarımız
  • İletişim
©2017 - ONATUS ÖNGÖRÜ TEKNOLOJİLERİ. Tüm Hakları Saklıdır. İşte Kobi Hazır Web Sitesi