DONANIM

Quasi-Statik Mekanik Analizör

Yarı statik mekanik analiz test sistemleri; gürültü kontrol mühendisliği çalışmalarında kullanılan poröz akustik yalıtım malzemelerinin, elastik özelliklerinin (Young modulus E; Poisson ratio ν; Damping loss factor η) hesaplanabilmesi için tasarlanmış, güvenilir ölçüm sistemleridir.

Uygulama Alanları​​

Mecanum yarı statik mekanik analiz ölçüm sistemleri; dünyanın önde gelen malzeme tedarikçileri, otomotiv ve uçak endüstrisindeki test ve analiz çalışmalarındaki tutarlı sonuçları ile mühendislik faaliyetlerine değer katmaktadır. Yarı statik mekanik analiz ölçüm sistemleri​nin temel kullanım alanları:

  • Malzemelerin imalat süreçlerindeki kalite kontrol çalışmaları
  • Araştırma, geliştirme ve inovasyon çalışmaları
  • Akustik simülasyon yazılımlarına, malzeme ses yutum özelliklerinin beslenmesi faaliyetleri​
  • Yarı statik mekanik analiz ölçüm sistemleri​; Nova™, VA One™, and MSC Actran™ gibi Biot tabanlı yazılımlar ve Biot poroelastik denklemleri ile uyumlu olarak çalışabilmektedir.


Temel Özellikler​​​

Mecanum yarı statik mekanik analiz test sistemleri; bir adet data toplama sistemi, QMA-X™ yazılımı, test prosedürlerinin doğrulanması süreçlerinde kullanılan bir adet kalibrasyon kartı ile birlikte gelmektedir. QMA-X™ yazılımı, test sisteminden elastik malzeme özelliklerinin elde edilmesi ve işlenmesi süreçlerinde kullanılmaktadır. Sistemin genel ölçüm frekansı aralığı 10-100 Hz dir. Mecanum yarı statik mekanik analiz test sistemleri; aynı zamanda Mecanum, empedans tüpleri, porozite ölçüm sistemleri ve statik hava akış direnci ölçüm​ sistemlerinde de kullanılabilen, disk şeklindeki kalibrasyon malzemeleri  ile çalışmaktadır.

©2017 - ONATUS ÖNGÖRÜ TEKNOLOJİLERİ. Tüm Hakları Saklıdır. İşte Kobi Hazır Web Sitesi