Bize Ulaşın

sales@onatus.com

Telefon

+90 262 678 72 68

Service Details

ServicesAkademik


ONATUS Öngörü Teknolojileri müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda akademik kurumlar ve araştırma merkezleri ile iş birliği içerisinde akademik araştırma süreçlerine yönelik olarak anahtar teslim çözüm önerileri geliştirmektedir.
Thermo-Calc

Yine malzeme mühendisliği disiplinine yönelik olarak, CME (Computational Material Engineering), hesaplamalı malzeme mühendisliği alanında ONATUS, dünyanın önde gelen yazılım çözümlerinin Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. Bu alandaki en kapsamlı termodinamik ve termokinetik malzeme database havuzuna sahip yazılım çözümümüz Thermo-Calc kullanarak, sadece 2018 yılında A sınıfı dergilerde yayımlanan makale sayısı 10,000’nin üzerindedir. Ek olarak ODTÜ, İTÜ, Boğaziçi, Sivas Cumhuriyet ve Kocaeli Üniversiteleri Türkiye’de Thermo-Calc kullanımı alanında ciddi deneyim ve birikime sahip kurumlardır.
Detaylı Bilgi İçin
Forge NxT ve Thercast NxT

Özellikle Makine ve imalat tabanlı akademik araştırmalara yönelik olarak ONATUS, “Virtual Manufacturing” başlığı altında, dövme-ısıl işlem-haddeleme-ekstrüzyon, kaynak gibi temel proseslerin bilgisayar ortamında dijital modellerinin oluşturularak, ilgili prosesler öncesinde simülasyon çalışmalarının yapılabilmesi için gerekli yazılımsal alt yapıyı oluşturmaktadır. Bu alandaki partnerimiz olan Transvalor, kökenleri Cemef enstitüsüne dayanan uluslararası yazılım geliştirme firmasıdır. Sunmuş olduğumuz yazılımsal alt yapı ile olası test ve deneme yanıma maliyetleri azaltılmakta, akademik çalışmaların hız ve kalitesi ciddi oranda artmaktadır.

VPS

Sonlu elemanlar analizi temelinde ise ONATUS olarak VPS yazılım çözümümüz ile akademik çalışmalara güç katmaktayız. Bu bağlamda üniversite öğrencileri dayanım, dinamik, elektromanyetik, akustik, CFD analizi dahil olmak üzere birçok analizi VPS yazılım çözümümüz ile gerçekleştirebilir, ilgili yetkinlikleri lisans ve yüksek lisans da alarak, sektörün önde gelen kurumlarının araştırma geliştirme ve ürün geliştirme departmanlarında görev alabilmektedirler. Doktora ve araştırma merkezlerinin çalışmalarına yönelik olarak ise; sunmuş olduğumuz eşsiz modelleme teknikleri ile fark yaratan bilimsel çalışmalara imza atabilirsiniz.
Detaylı Bilgi İçin

DigitalClone Modeling

Eklemeli İmalat tabanlı akademik araştırmalara yönelik olarak Onatus proses-mikro yapı ve yorulmayı modelleyen DigitalClone for Additive Manufacturing yüksek teknoloji mühendislik aracını sunmaktadır. Proses sonucu oluşan kalıntı gerilmeleri, mikro yapı tane yapısını, yorulma performansını tahmin ederek, test sayısını minimize eder, çeşitli üretim senaryolarının fiziksel sınırların ötesinde modellenmesine imkan sağlar.

Çok gövdeli sistemlerde, sistem ile komponentleri arasında ilişki kurarak modelleme yapma imkanı sunan DigitalClone for Engineering tane morfolojisi ve boyutu, mikro sertlik profili, kırılma tokluğu ve daha bir çok mekanik özelliğin elde edilmesini sağlar.

DigitalClone Modeling tabanlı çözümlerde ortağımız olan Sentient Science’ın akademik partnerleri arasında Purdue University, The University at Buffalo, Tennessee Tech University, The University of Nevada, Reno bulunmaktadır.
DigitalClone for Additive Manufacturing: Detaylı Bilgi İçin
DigitalClone for Engineering: Detaylı Bilgi İçin


ONATUS Öngörü Teknolojileri, akademik ve bilimsel çalışmalara yarattığımız katma değerler şu şekilde özetlenebilir:
 • Dijital yazılım laboratuvarları ile araştırma faaliyetlerine gelecek olan esneklik ve kolaylık
 • Endüstri 4.0 & Üniversite etkileşiminin güçlenmesi
 • ABET & MÜDEK gibi akreditasyon süreçlerinde büyük avantajlar
 • Mezun öğrencilerin, yazılım çözümlerinin kullanıldığı firmalarda iş bulma fırsatları
 • Üniversitede yapılan akademik yayınların dijital laboratuvarlar ile ciddi oranda artması
 • Endüstriyel problemlere, sağlanacak olan üniversite katkısı ile, üniversite sanayi iş birliğinin gelişmesi
 • AR-GE çalışmaları kapsamındaki projelere üniversite katkısının artması
 • Uluslararası akademik projelerde yer alma fırsatları
 • ONATUS’un üniversitelere özel düzenlediği etkinliklerin üniversitenizde de gerçekleştirilmesi
 • Dijital dönüşüm ve yazılımsal yetkinlikler ile adayların üniversitenizi tercih etmesine ciddi katkılar
 • Üniversitede yapılacak olan test çalışmalarının azalarak daha az sürede daha çok proje ve yayın üretme fırsatları

ONATUS doğrudan kıta Avrupa’sına ve Amerika Birleşik Devletleri’ne mühendislik proje ihracatı yapan alanında uzman ve kapsamlı çözüm önerileri geliştirme yeteneğine sahip, %100 yerli bir kurumdur. İki adet başarı ile tamamlanmış Tübitak projesi bulunan ONATUS, endüstriyel uygulamalara yönelik proje çalışmalarında akademik danışmanlıklar çerçevesinde farklı üniversitelerle iş birlikleri de oluşturmaktadır.

Onatus Öngörü Teknolojileri'ni Keşfedin!

Yüksek teknolojiye dayalı mühendislik ve danışmanlık hizmetleri

Telefon

+90 262 678 72 68

Bize Ulaşın

sales@onatus.com

Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?