Bize Ulaşın

sales@onatus.com

Telefon

+90 262 678 72 68

Haberler

Awesome Image

SICAK & SOĞUK METAL ŞEKİLLENDİRMEDE REPKON A.Ş NİN SEÇİMİ

July 5, 2019 0 Comments uncategorized
Türk imalat sektörü için lider yazılım çözümleri tedarikçisi ONATUS, havacılık ve uzay sektörüne, 40 yılı aşkın süredir” Free flow forming” konusunda tecrübe ve uzmanlığını sunan REPKON A.Ş. ürün geliştirme ve Ar-Ge süreçlerine FORGE® NXT simülasyon yazılımının entegrasyonunu tamamlamıştır. FORGE® NXT simülasyon yazılımının devreye alınması ile birlikte, “Flow Forming” gibi özel bir prosesin imalat basamakları detaylı olarak REPKON tarafından simüle edilebilmektedir.

REPKON’da simülasyon teknolojileri tasarım ve süreç geliştirme aktivitelerine destek veriyor.


1978 yılından bu yana ürettiği üstün performanslı makineler ile dünya çapında kendi özel tasarım ve know-how üretimi ile üne kavuşmuş olan REPKON, metal şekillendirme sektöründe anahtar teslim üretim tesisleri kuran, ayrıca küresel pazarlar için gelişmiş metal şekillendirme makinelerini tasarlayan ve üreten bir şirkettir.

REPKON, tasarım ve müşteri için özel proses çözümleri üretmedeki gücünü, proses ve know how’unu Flowforming Makinası, Rotasyonel Soğuk Dövme Makinası, Shear forming Makinası, Sıcak Uç Kapama (Hot Spinning), Hidrolik Pres ve kalıp üretimindeki teknolojik yetenekleri ile birleştirmektedir. REPKON AR-GE merkezi savunma, havacılık-uzay ve sivil sanayileri için yapmış olduğu çalışmalarla, ülkemiz açısından stratejik öneme sahip birçok ileri teknolojiyi kendi bünyesinde geliştirerek gerek parça üretimi gerekse yenilikçi metal formlama prosesleri ve makine çözümleri ortaya koymaktadır.


Yüksek teknolojiye dayalı yazılım çözümleri ile mühendislik ve danışmanlık hizmetleri üreten, müşteri istek ve beklentileri doğrultusunda, deneyimli uzman personelini, teknolojik gelişmeler bağlamında sürekli güncelleyen ONATUS, REPKON’a tasarım ve ürün geliştirme faaliyetlerindeki olası problemlerin, simülasyon tabanlı yazılım teknolojileri ile öngörülmesine yönelik olarak FORGE NXT yazılımını önermiştir.


REPKON A.Ş. Konsept Tasarım Uzmanı Forge NxT yazılım yatırımına karar verme süreçlerini, “Free Flow Forming” teknolojisinin bilgisayar ortamında dijitalleştirilmesi ve devamında olası imalat hatalarının gözlemlenmesi, iyileştirme faaliyetlerinin erken tasarım aşamasında devreye alınması noktasında, metal şekillendirme simülasyon yazılım çözümü arayışı içerisindeydik. Uzun bir benchmark süresi sonunda, REPKON olarak uygulamalarımıza en uygun yazılım çözümünün FORGE NXT yazılımı olduğuna karar verdik. Bu kararı almamızın en temel nedenleri; FORGE NXT yazılımının çözümleme zamanlarındaki hızı, yüksek hassasiyeti ve çoklu çekirdek yapısı ile eş zamanlı simülasyon gerçekleştirmek için sunduğu alt yapı olarak özetlenebilir.” şeklinde özetlemiştir.REPKON Hakkında

REPKON 1978 yılından günümüze, denetim firmaları tarafından sertifikalanmış ve onaylanan kalite sistemlerini sürekli geliştirmektedir. ISO 9001:2015 standartlarına uygun olarak faaliyetlerini sürdüren REPKON kalite sistem gerekliliklerini her yıl düzenli olarak yerine getirilmektedir. Tüm REPKON A.Ş. bünyesi, Haziran 2015 yılında Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış bir Endüstriyel Araştırma ve Geliştirme Merkezi’dir. REPKON, Metal şekillendirme sektöründe müşteriye özel, proses çözümleri geliştiren, anahtar teslim üretim tesisleri kuran ve küresel pazarlar için metal şekillendirme makinaları tasarlayan, üreten bir AR-GE firmasıdır. Metal şekillendirme endüstrisinde en yeni teknolojilerinin başında gelen akıtarak sıvama yöntemi en önemli yöneliş sahalarımızdan biridir. REPKON, Ar-Ge faaliyetlerini soğuk, ılık veya sıcak proseslerle metallerin plastik şekillendirilmesi üzerinde yoğunlaştırmaktadır. REPKON bu amaçla, özellikle Flowform (akıtarak sıvama), Hot Spinning (sıcak uç kapama), Shearform, dövme, profilleme konularında uzmanlaşmaktadır.

Tüm ürünlerinde uluslararası standartları yerine getiren REPKON, uluslararası normlara uygun olarak performans ve güvenlik standartlarını da karşılamaktadır. Bütün ürünlerinde CE standardına sahip olup, 27001 bilgi güvenliği yönetim sisteminin (ISMS) bütün gerekliliklerini yerine getirmektedir.

AR-GE merkezinde savunma, havacılık ve sivil sanayiler için yapmış olduğumuz çalışmalarıyla, stratejik öneme sahip teknolojileri geliştiren REPKON, ayrıca ATEX standartlarına sahip makinalar, müşterilerin talepleri doğrultusunda REPKON tarafından imal edilebilmektedir.
Tags:

Post A Comment

Onatus Öngörü Teknolojileri'ni Keşfedin!

Yüksek teknolojiye dayalı mühendislik ve danışmanlık hizmetleri

Telefon

+90 262 678 72 68

Bize Ulaşın

sales@onatus.com

Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?