Bize Ulaşın

sales@onatus.com

Telefon

+90 262 678 72 68

Haberler

Awesome Image

TEI- TUSAŞ MOTOR SANAYİİ A.Ş. FORGE METAL ŞEKİLLENDİRME YAZILIMINI TASARIM SÜREÇLERİNE ENTEGRE ETTİ

July 5, 2019 0 Comments uncategorized

Üretim endüstrisi için çözüm sağlamada lider mühendislik ofisi ONATUS, Türk uluslararası imalatçı ve havacılık endüstrisinin global tasarımcısı TEI – TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş.’nin ürün geliştirme ve Ar-Ge süreçlerine FORGE® simülasyon yazılımını entegre ettiğini duyurdu. Bu entegrasyon ile FORGE® simülasyon yazılımını kullanarak TEI ısıl işlem ve sıcak soğuk şekillendirme işlemleriyle ilgili karmaşık üretim proseslerini simüle edebilecek alt yapıya sahip oldu.


TEI ‘de tasarım ve süreç geliştirme faaliyetlerinde simülasyon kullanımı

Diğer faaliyetlerinin yanısıra TEI, uçak motorları için parça ve modül sağlamaktadır ve bundan dolayı uluslararası havacılık standartlarına uygun yüksek kaliteli ürün ve hizmetler sunmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle, şirket sıklıkla yeni üretim süreçleri için araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaktadır.

Türkiye pazarı için analiz ve test odaklı tasarım çözümleri sunan ONATUS, TEI ‘ye bu hedefe ulaşması için FORGE® simülasyon yazılımı ile çözüm önerileri geliştirmiştir.

TEI ’den yapılan açıklamada: “Uçak motoru bileşenlerinin sıcak dövme işlemlerinin simülasyonu için bir yazılım çözümü arıyorduk. Ana hedefimiz, nihai bileşenin tasarım amacına en iyi hizmet eden dövülebilir parça geometrisini bulmaktı. Birkaç kıyaslamadan sonra, üstün simülasyon hızına, yüksek doğruluk seviyelerine ve çok çekirdekli simülasyon özelliklerine sahip FORGE NXT’ de karar kıldık.”

TEI Hakkında

Türk havacılık sektörünün en önemli kuruluşları arasında yer alan TEI, 1985 yılında Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, General Electric (GE), Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) ve Türk Hava Kurumu’nun (THK) ortak girişimi olarak kurulmuştur. TEI’nin yakın gelecek hedefi, havacılık güç sistemleri ve türevlerinin lider motor üreticisi olmaktır.

Ana yerleşkesi Eskişehir’de bulunan TEI’nin ayrıca Ankara ve İstanbul’da iki Mühendislik Ofisi ve 350’den fazla mühendisin diğer faaliyetlerinin yanısıra tasarım teknolojileri için süreçler geliştirdiği Türkiye Teknoloji Merkezi de bulunmaktadır.

TEI, temel olarak bir parça ve modül üreticisi olarak tanınmaktadır, ancak aynı zamanda faaliyet gösterdiği iki alan daha vardır: Motor Tasarım & Ürün Geliştirme ve Motor Montaj ve Test &Motor Bakım, Onarım ve Revizyon. Türkiye pazarında güçlü bir varlığa sahip olan TEI, şimdi küresel olarak rekabetçi olmayı hedeflemektedir.

TEI hakkında daha fazla bilgi edinmek için: www.tei.com.tr

Tags:

Post A Comment

Onatus Öngörü Teknolojileri'ni Keşfedin!

Yüksek teknolojiye dayalı mühendislik ve danışmanlık hizmetleri

Telefon

+90 262 678 72 68

Bize Ulaşın

sales@onatus.com

Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?