Bize Ulaşın

sales@onatus.com

Telefon

+90 262 678 72 68

Projeler

{"arrow":"true","pagination":"true","speed":"300","autoplay":"true","autoplay_speed":"3000","loop":"false","mode_bx":"horizontal","slide_to_show_bx":"1","max_slide_to_show_bx":"1","slide_to_scroll_bx":"1","slide_margin_bx":"0","slide_width_bx":"0","start_slide_bx":"0","ticker_bx":"false","ticker_hover_bx":"true","height_start_bx":"false","random_start_bx":"false","caption":"false"}

DigitalClone for Additive Manufacturing


DC-AM eklemeli imalat ile üretilen parçalar için geliştirilen, proses-mikroyapı-yorulma performansını bağlantılı olarak modelleyen fizik tabanlı Bütünleşik Hesaplamalı Malzeme Mühendisliği platformudur. Çözüm eklemeli imalat parçalarını tane boyutu, tane morfolojisi, porozite dahil olmak üzere mikro ölçekte sanal olarak analiz eder. Müşteriler DigitalColone modellemeleri sayesinde, tasarım optimizasyonu için uygulanan iterasyonların %75 oranında azaltılabileceğini ve parça kalifikasyonu için harcanan maliyetin %50’ye kadar azaltılabileceğini belirtmişlerdir.

Parçanın ömrünü tahmin etmek ve en uygun parametreler ile çalışılıp çalışılmadığını analiz etmek için 3 ana adım DC-AM’de kullanılmaktadır.

Proses Modeleme: Proses parametrelerine bağlı kalıntı gerilme ve çapılmalar.

Mikroyapı Modelleme: İncelenen lokasyona ve parametrelere bağlı tane yapısı ve porozite.

Yorulma Modelleme: Belirli yüklenme koşulları altındaki yorulma performansı.

Fizik tabanlı simülasyon paketi, müşterilerimizin çalıştığı farklı eklemeli imalat platformlarında (PBF, DED) ve çeşitli alaşım sistemlerinde kullanılmıştır. İlgili malzemeler Inconel 625, Inconel 718, 7-4 PH, 15-5 PH paslanmaz çelik, Ti64 ve AlSi10Mg alaşımlarıdır. Bunun dışında simülasyon gerekli minimal kalibrasyonlar ile yeni alaşımlara uygulanabilmektedir.

DEĞER KATAR
  • DC-AM eklemeli imalat ile üretilen parçalar için geliştirilen, proses-mikro yapı-yorulma performansını bağlantılı olarak modelleyen fizik tabanlı Bütünleşik Hesaplamalı Malzeme Mühendisliği platformudur.
  • Tane boyutu, tane morfolojisi ve porozite dahil olmak üzere Eklemeli İmalat parçalarını mikro ölçekte sanal olarak inceleyen benzersiz mikro yapı modülü mevcuttur.
  • Mikro yapısal kusurları ve varyasyonları dikkate alarak yorulma performansını tahmin eden tescil edilmiş yorulma modülü içermektedir.
  • Hızlı simülasyon için AWS (Amazon Web Service) yüksek performanslı işlem gücünden yararlanan bir bulut tabanlı yazılımdır.

Onatus Öngörü Teknolojileri'ni Keşfedin!

Yüksek teknolojiye dayalı mühendislik ve danışmanlık hizmetleri

Telefon

+90 262 678 72 68

Bize Ulaşın

sales@onatus.com

Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?