Bize Ulaşın

sales@onatus.com

Telefon

+90 262 678 72 68

Projeler

{"arrow":"true","pagination":"false","speed":"300","autoplay":"true","autoplay_speed":"3000","loop":"false","mode_bx":"horizontal","slide_to_show_bx":"1","max_slide_to_show_bx":"1","slide_to_scroll_bx":"1","slide_margin_bx":"0","slide_width_bx":"0","start_slide_bx":"0","ticker_bx":"false","ticker_hover_bx":"true","height_start_bx":"false","random_start_bx":"false","caption":"false"}

Qusai-Static Mekanik Analizör


Yarı statik mekanik analiz test sistemleri; gürültü kontrol mühendisliği çalışmalarında kullanılan poröz akustik yalıtım malzemelerinin, elastik özelliklerinin (Young modulus E; Poisson ratio ν; Damping loss factor η) hesaplanabilmesi için tasarlanmış, güvenilir ölçüm sistemleridir.

Uygulama Alanları
Mecanum yarı statik mekanik analiz ölçüm sistemleri; dünyanın önde gelen malzeme tedarikçileri, otomotiv ve uçak endüstrisindeki test ve analiz çalışmalarındaki tutarlı sonuçları ile mühendislik faaliyetlerine değer katmaktadır. Yarı statik mekanik analiz ölçüm sistemlerinin temel kullanım alanları:

► Malzemelerin imalat süreçlerindeki kalite kontrol çalışmaları

► Araştırma, geliştirme ve inovasyon çalışmaları

► Akustik simülasyon yazılımlarına, malzeme ses yutum özelliklerinin beslenmesi faaliyetleri

► Yarı statik mekanik analiz ölçüm sistemleri; Nova™, VA One™, and MSC Actran™ gibi Biot tabanlı yazılımlar ve Biot poroelastik denklemleri ile uyumlu olarak çalışma

Temel Özellikler

Mecanum yarı statik mekanik analiz test sistemleri; bir adet data toplama sistemi, QMA-X™ yazılımı, test prosedürlerinin doğrulanması süreçlerinde kullanılan bir adet kalibrasyon kartı ile birlikte gelmektedir. QMA-X™ yazılımı, test sisteminden elastik malzeme özelliklerinin elde edilmesi ve işlenmesi süreçlerinde kullanılmaktadır. Sistemin genel ölçüm frekansı aralığı 10-100 Hz dir. Mecanum yarı statik mekanik analiz test sistemleri; aynı zamanda Mecanum, empedans tüpleri, porozite ölçüm sistemleri ve statik hava akış direnci ölçüm sistemlerinde de kullanılabilen, disk şeklindeki kalibrasyon malzemeleri ile çalışmaktadır.

Onatus Öngörü Teknolojileri'ni Keşfedin!

Yüksek teknolojiye dayalı mühendislik ve danışmanlık hizmetleri

Telefon

+90 262 678 72 68

Bize Ulaşın

sales@onatus.com

Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?