Bize Ulaşın

sales@onatus.com

Telefon

+90 262 678 72 68

Projeler

{"arrow":"true","pagination":"false","speed":"300","autoplay":"true","autoplay_speed":"3000","loop":"false","mode_bx":"horizontal","slide_to_show_bx":"1","max_slide_to_show_bx":"1","slide_to_scroll_bx":"1","slide_margin_bx":"0","slide_width_bx":"0","start_slide_bx":"0","ticker_bx":"false","ticker_hover_bx":"true","height_start_bx":"false","random_start_bx":"false","caption":"false"}

Kompozit Teknolojisi


ONATUS Filament Winding teknolojisi kullanarak çalışan, ilk yerli ve milli makine sisteminin imalatını gerçekleştirerek, Türk sanayisinin hizmetine sunmuştur.

Filament Winding makineleri çoğunlukla silindirik yapıların veya kapalı uç yapılarının üretimi için kullanılmaktadır. Süreç dönen bir eksende gergi altında elyafın sarılması prensibine dayanmaktadır.

Bu tür imalata uygun bir parçada boyutsal toleransı ve istenilen mukavemeti yakalamak, yerli kaynaklar ile geliştirdiğimiz elyaf sarma makinesi ile mümkündür. Rotasyonel ve eksenel asimetri bulunan parçaların sarılması sırasında büyük çap değişimleri olan bölgelerde elyafın kayması engellenmektedir. Bunun yanı sıra sarılan ürünler yüksek kalitelidir.

Dört eksenli makinamız, asimetri içeren parçaları uzun eksen ve dönel eksende kesintisiz sarabilen ve farklı kalınlıklar verebilen bir sisteme sahiptir.

Uzun şaft milleri, karkas sistemleri, roket gövdeleri, roket kovanları, uçan araçlarda rijitlik gerektiren bağlantı elemanları, tüfek kabzası, türbin paneli/direği gibi parçalar yüksek standartlarda üretilmektedir.

Farklı reçineler kullanılarak farklı elyaflarla üretilen parçalar, yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. Aşınma ve kopma mukavemeti oldukça yüksektir.

Onatus Öngörü Teknolojileri'ni Keşfedin!

Yüksek teknolojiye dayalı mühendislik ve danışmanlık hizmetleri

Telefon

+90 262 678 72 68

Bize Ulaşın

sales@onatus.com

Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?