Bize Ulaşın

sales@onatus.com

Telefon

+90 262 678 72 68

Projeler

{"arrow":"true","pagination":"false","speed":"300","autoplay":"true","autoplay_speed":"3000","loop":"false","mode_bx":"horizontal","slide_to_show_bx":"1","max_slide_to_show_bx":"1","slide_to_scroll_bx":"1","slide_margin_bx":"0","slide_width_bx":"0","start_slide_bx":"0","ticker_bx":"false","ticker_hover_bx":"true","height_start_bx":"false","random_start_bx":"false","caption":"false"}

Sigma-Statik Hava Direnci Ölçüm Sistemleri


Statik hava akış direnci ölçüm sistemleri; gürültü kontrol mühendisliği çalışmalarında kullanılan poröz akustik yalıtım malzemelerinin , “statik hava akış direnci ve statik viskoz geçirgenlik” parametrelerinin hesaplanabilmesi için geliştirilmiş, güvenilir ölçüm sistemleridir.Sistem, ASTM C522-03 ve ISO 9053-91 standartlarında açıklanan doğrudan yöntem temel alınarak hazırlanmıştır.

Malzeme Özellikleri

► Statik Hava Akımı Özdirenci (Pa.s / m² veya rayls / m)

► Statik Hava Akımı Direnci (Pa.s/m or rayls)

► Statik Viskoz Geçirgenlik (m² veya Darcy)

Uygulama Alanları

Mecanum statik hava akış direnci ölçüm sistemleri; dünyanın önde gelen malzeme tedarikçileri, otomotiv ve uçak endüstrisindeki test ve analiz çalışmalarındaki tutarlı sonuçları ile mühendislik faaliyetlerine değer katmaktadır. statik hava akış direnci ölçüm sistemlerinin temel kullanım alanları:

► Malzemelerin imalat süreçlerindeki kalite kontrol çalışmaları

► Araştırma,geliştirme ve inovasyon çalışmaları

► Akustik simülasyon yazılımlarına,malzeme ses yutum özelliklerinin eklenmesi

Temel Özellikler

Mecanum statik hava akış direnci ölçüm sistemleri; değişik ebatlarda konfigüre edilebilen bir adet test numunesi yerleştirme bölümü, ince film bölümü, paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş, kalibrasyon malzemesi ve kalibrasyon kontrol kartı ve Sigma-X™ yazılımı ile birlikte gelmektedir. Sigma-X™ yazılımı, test cihazından data elde edilmesi ve elde edilen statik hava akış direnci datasının işlenmesi için kullanılmaktadır. statik hava akış direnci ölçüm sistemi, aynı zamanda B&K ve Mecanum, empedans tüpleri, porozite ölçüm sistemleri ve yarı statik mekanik analizör sistemlerinde de kullanılabilen, disk şeklindeki kalibrasyon malzemeleri ile çalışmaktadır. Opsiyonel kalibrasyon örnekleri, ve malzeme yerleştirme bölümleri de tedarik etmek mümkündür.

Onatus Öngörü Teknolojileri'ni Keşfedin!

Yüksek teknolojiye dayalı mühendislik ve danışmanlık hizmetleri

Telefon

+90 262 678 72 68

Bize Ulaşın

sales@onatus.com

Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?